Як саме проводиться технічне обслуговування

В цій статті Ви зможете ознайомитись з мінімальним переліком процедур, які проводяться при технічному обслуговуванні (ТО) котла. Ви знатимете, за що маєте сплатити гроші і зможете оцінити, чи справді отримуєте якісну послугу, чи Вас «розводять» просто махаючи пензликом всередині котла.

Перш за все необхідно розуміти, що ТО є процедурою профілактичного характеру, яка виконується на повністю працездатному котлі з метою зменшення імовірності виходу його з ладу в опалювальний сезон та для виявлення прихованих (таких, що не дали ще про себе знати) несправностей. Отже, якщо маєте зауваження до роботи Вашого котла, то замовляєте його ремонт, якщо все начебто в порядку – замовляєте ТО (згідно рекомендацій усіх виробників та «Правил безпеки систем газопостачання» мінімальна частота проведення ТО – один раз на рік.

Отже, до справи !

1.       Найнепомітніша для замовника процедура. Досвідчений спеціаліст, на відміну від «майстра викрутки і пензля» ніколи одразу не кинеться розбирати котел. Він спочатку огляне приміщення, де встановлений котел, щоб оцінити, чи експлуатація відбувається безпечно, розпитає власника на предмет зауважень до роботи котла, перевірить відсутність витоку газу та нарешті ввімкне котел та перевірить його працездатність.

 1            

 Без-имени-2.jpg

Витоків немає, можна рухатись далі.


3

Стабілізатор напруги тут виконує явно не декоративну функцію.

2.       Розбираємо котел та оглядаємо його внутрішній простір. Шукаємо забруднення, сліди витоків води, оцінюємо стан поверхні первинного теплообмінника. Ретельно все очищуємо.  


 4.jpg

Цьому котлу ТО проводилось щорічно, бруду майже немає, але потрібно уважно все оглянути.


6.jpg

Такий вигляд теплообмінника мав би викликати підозру. Але ми знаємо його передісторію, це наш давній клієнт. Зараз тут все в порядку.

    

 7.jpg

8.jpg

Продуваємо компресором пальник

 

9.jpg

Вентилятор трохи припав пилом. В запущених випадках форма лопатей ледве вгадується.

10.jpg

                              11.jpg

                              12.jpg

 

Тепер все почищене

 

13.jpg

    Електрод на пальнику теж не забутий. Почищений, відкорегований іскровий проміжок згідно інструкції.


14.jpg

Почищений датчик протоку води.

 

15.jpg

Якщо на зворотньому трубопроводі є фільтр, про нього не варто забувати.

    3.       Перевіряємо та в разі необхідності підкачуємо до необхідної величини тиск в розширювальному бачку.

16.jpg

17.jpg

    Зверху котла виявилось неочікувано багато пилу, зараз все почистимо)

 

4.       Підключаємо диференційний манометр та перевіряємо тиск газу на відповідність заводським інструкціям. В разі необхідності регулюємо.

       18.jpg

19.jpg

        20.jpg

Не забуваємо проконтролювати відсутність витоку газу по завершенні процедури.

    5.       Збираємо котел, перевіряємо працездатність, повідомляємо власнику про результати та необхідність або відсутність її в додаткових заходах. Бажаємо один одному здоров’я і добробуту )))

    Даний перелік може відрізнятися в залежності від моделі котла і є мінімальним. Перелік в нашому договорі налічує 18 пунктів. Якщо Ви вирішили провести ТО своєму котлу, замовляйте його у нашого диспетчера, номер телефона в розділі «контакти»

 


Возврат к списку


Каталог сайтов «ua24.biz»